Binalarda ki ısı kaybının %35’lik kısmı pencerelerden kaynaklanır. Bu kayıpların önlenebilmesi için pencerelerde ki ısı iletkenlik değerinin (Uw) 1,80 W/m²K  altında olması gerekir. Pimapen Nirvana serisi 6 odacıklı 80 mm genişliğinde ki ana profilleri, üçlü conta sistemi ve tercih edilecek uygun cam kombinasyonu ile pencere iletkenlik değerini (Uw)  0,79 W/m²K  kadar düşürerek kullanıcısına yalıtımda maksimum performans sunar. Bu sayede enerjinin verimli kullanılmasını sağlarken ısıtma ve soğutma masraflarınızı da düşürerek bütçenizi korur.

Enerji verimliliğinin üstün penceresi Pimapen Nirvana serisi özel tasarım cephe orta kayıt profili ile yüksek katlı binalarda rüzgar yüküne karşı sağladığı mukavemet ile tüm projelerde rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Kendinden pervazlı kasa profili doğrama ve duvar birleşimlerinde görsel bütünlük sağlayarak evinizin dekorasyonuna tam uyum sağlar.

Daha İyi Isı Yalıtımı

Fonksiyonlar

Profil
- 80mm genişlik
- 6 Odacık
- 3 Contalı (iç-orta-dış)

Cam
- 52 mm Üçlü Cam
- Solar Low E Kaplamalı
- 20 mm Ara Boşluklu
- Argon Gazı Dolgulu
- (3+0,76 Akustik PVB+3) mm Lamine

Pencere İletkenlik Değeri (Uw)
- 0,79 W/m2K*

Daha İyi Ses Yalıtımı

Fonksiyonlar

Ses Yalıtımı( Ses Azaltma İndeksi)
- 44dB

Daha İyi Güvenlik ve Emniyet

Fonksiyonlar

Pencere Performans Değerleri
- Güvenlikli Cam
- Güvenlikli Donanım
- Secustik Kol
- Rüzgar Yüküne Karşı Dayanımı : C3/B4
- Su Sızdırmazlığı : E1350
- Hava Geçirgenliği : Sınıf 4
- Çalıştırma Kuvvetleri : Class 1
- Güvenlik Donanımları : Uygun

* 52 mm üçlü Low E kaplamalı 1230x1480 ölçülerindeki pencere için software ortamında hesaplanan değerlerdir. Çift camlı PVC pencere ile karşılaştırılmıştır.