Nirvana
Nirvana - Nirvana Premium

Pimapen Nirvana, sahip olduğu üstün teknik özellikleri ile inovatif bir ürün. Isı ve ses yalıtımında rakiplerine kıyasla yüksek performans gösteren Pimapen Nirvana, Passive House Institute’ in düşük enerji maliyetleri ve dört mevsim yaşam konforu konsepti ile geleceğin yapı tipi olarak tanımladığı “Pasif Ev” sertifikasına sahip.

 

Şehrin merkezinde oturulan ve gürültüden rahatsızlık duyulan tüm yapılarda rahatlıkla tercih edilen Nirvana serisi ile dış ses 41 dB’ye kadar azaltılıyor.* Pimapen Nirvana, konforlu ve huzurlu bir ortam sunarak soğuğu ve gürültüyü evinizin dışında bırakmanızı sağlıyor.

 

*IFT Rosenheim test raporuna göre, 1230 x 1480 mm ebatlarında doğrama ve Rw=48 dB cam ile hesaplanmış değerdir.

Profil
Profil

Pimapen Nirvana Premium Pencere ve Kapı Sisteminin ana profilleri 80 mm genişliktedir. 6 odacıklı profilleriyle ve gri- siyah renkteki leke bırakmayan elastik contalar sayesinde ısı ve ses yalıtımının yanında hava, su, ses ve toz yalıtımı da sağlamaktadır.İç-dış ve orta conta olmak üzere üçlü conta sistemi, ısı ve ses yalıtımına katkı yaptığı gibi, kanat açılımlarında kullanılan donanımları da korozyona karşı koruyarak uzun ömürlü olmasını sağlar.

Tasarım
Tasarım

Pimapen Nirvana Premium Pencere ve Kapı Sisteminin kanat profili kendinden damlalıklı olup estetik görünümlüdür. Optimize edilmiş PVC kapı profili yüksekliğiyle cam alanı büyütülerek ferah mekanlara olanak vererek manzaranızdan ödün vermez. Özel tasarım çıtaları sayesinde, estetik PVC profil cam birleşimleri sağlanır. Kendinden pervazlı kasa PVC profili ile iç yüzeyde ve doğrama-duvar birleşimlerinde görsel bütünlük sağlar.

Cam Kombinasyonları
Cam Kombinasyonları

24-30-36-44-52 mm genişliklerinde çift cam, üçlü cam ve panel kullanımı sağlayan çıtaları mevcuttur. Profilleri düşük ısı geçirgenlik değerine (Uf=0,95 W/m²K) sahiptir. 44 mm lik üçlü cam ünitelerinin (Ug=0,6-0,7 W/m²K) kullanımına imkan verir. Bu tür camlarla birlikte uygulanan Pimapen Nirvana serisi pencerelerin ısı geçirgenlik değeri *Uw=0,78 W/m²K olmaktadır ve üstün ısı yalıtımı sağlamaktadır.( * : hesaplanmış değerdir).

Donanım
Donanım

52 mm'ye kadar güvenlikli cam kombinasyonlarında yüksek emniyet sağlar. Alternatif donanım ürünleri ile arttırılmış güvenlikli pencere ve kapı sistemleri uygulanabilmektedir. Farklı açılma tipleriyle fonsiyonel kullanım sağlar.

Sınırsız Renk Seçeneğiyle

Zorlu hava şartlarına dayanıklı, az bakım gerektiren lamine renk alternatifleriyle mimarinize tam uyum içinde olma imkanı. Sınırsız renk seçeneğinin yanında iç ve dış yüzey için farklı lamine renk uygulanabilmesi ile binanın dış cephesi tam uyum fırsatı.

İlham Alın

Pimapen ile tasarlandı.

PROFİL DETAYLARI
BİRLEŞİM DETAYLARI