Pimapen, kurulduğu ilk günden bu yana yaptığı markalaşma faaliyetleri, sektöre getirdiği yenilikler ve gerçekleştirdiği ilkler ile bugün Türkiye'de ve dünyada sürekli yükselmeyi hedefleyen bir istikrarla yoluna devam etmektedir.

 

1982 yılında Pimaş tarafından kurulan Pimapen, başarılı ve sistemli çalışmalarıyla kısa sürede büyük bir büyüme gerçekleştirdi. Gelişen Dünya'ya entegre olan Pimapen, bugün bulunduğu sektöre adını vererek PVC Profil sektöründe lider firmalar arasında yer almaktadır.

 

Pencereye adını veren Pimapen, 6 odacıklı 80 mm genişliğinde ki ana profilleri, üçlü conta sistemi ve uygun cam kombinasyonu ile pencere iletkenlik değerini (Uw) 0,78 W/m²K kadar düşürerek kullanıcısına yalıtımda maksimum performans sunan enerji verimliliğinin üstün penceresi Nirvana, yüksek katlı yapılarda rüzgar yüküne karşı üstün mukavemet sağlayan Carisma, kullanım kolaylığı ile dikkat çeken Dynamic Sürme, kesintisiz görüş ve manzara imkanı sunan Infınıty/Heibesiebe ve modern çizgisiyle Albatros Sürme sistemlerinin yanı sıra Pimastor Panjur ve Pimablock Kepenk sistemleri ile kapı ve pencere sistemlerinde müşteri odaklı hizmet vermektedir.

 

Kartepe Üretim ve Lojistik tesislerimizde ürünlerimiz son teknoloji yöntemlerle iş sağlığı ve güvenliği yükümlülükleri dikkate alınarak üretiliyor. Yapılan tüm bu AR-GE çalışmaları sayesinde üstün ses ve ısı yalıtımına sahip nitelikli ürünler tasarlıyoruz. Ülkemizdeki enerji verimliliğine katkı sağlıyoruz. İş süreçlerimizde üretim aşamasından son tüketiciye ulaştırma aşamasına kadar her süreçte “İş Mükemmelliği” modeli esas alıp sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarımız devam etmektedir.

 

Pimapen, Kartepe’de teknolojik altyapı koşullarına uygun ekstrüzyon, lamine kaplama hatları ile kalıplarına sahip, profilin ideal koşullarda üretilip stoklanmasına olanak veren tesisleriyle dünya standartlarında üretim yapmaktadır. Pimapen, ürün gruplarında EN, RAL ve TSE kalite standartlarına uygun üretim yapmaktadır. Sürdürülebilir iş modeli ile ürün, satış ve satış sonrası hizmet süreçlerini Dünya standartlarında bir anlayışlı yönetmektedir.